Sustain Tomorrow Conference vol.4 – powered by Wprost
9 kwietnia 2025 Warszawa, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Budynek G
SUSTAIN TOMORROW CONFERENCE vol.4 Społeczne aspekty wdrażania ESG w przedsiębiorstwach.
Czwarta edycja SUSTAIN TOMORROW CONFERENCE będzie pod wieloma względami wyjątkowa.
Po pierwsze, dzięki zaangażowaniu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zmienia się formuła wydarzenia, zaplecze ekspertów oraz lokalizacja. Dzięki bezpłatnemu uczestnictwu, chcemy dotrzeć do jeszcze szerszej grupy przedsiębiorstw, włączających się do rewolucji ESG.
Druga zmienna to kluczowy dla rynku etap wdrażania raportowania zgodnego z dyrektywą CSRD. W kwietniu największe przedsiębiorstwa będą finalizowały prace nad raportami zgodnymi z nowymi wytycznymi. Przejście od teorii do praktyki to wyjątkowa okazja dzielenia się wiedzą i doświadczeniami cennymi dla podmiotów, które dopiero przygotowują się do tego wyzwania.
Trzecią zmianą jest przeniesienie punktu ciężkości na tematy społeczne, czyli „literę S” – po okresie dominacji zagadnień środowiskowych pora przyjrzeć się tematowi w bardzo szerokim kontekście, uwzględniającym pełen łańcuch wartości.
Widzimy się już w kwietniu!
Program
9 kwietnia 2025
- Miejsce:
- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie Budynek G
Al. Niepodległości 162
Warszawa
09:00 – 09:30 Rejestracja uczestników
09:30 – 09:45 Otwarcie konferencji
09:45 – 10:45 Czas wrócić do tematu praw człowieka – proces należytej staranności
W percepcji większości polskich przedsiębiorców prawa człowieka nie są już wyzwaniem dla firm. Dyrektywa CSRD oraz obowiązek regularnego powtarzania analizy należytej staranności zmienia tą perspektyw
10:45 – 11:00Przerwa kawowa
11:00 – 11:45Pracownicy i współpracownicy – definicje
Gdzie – w perspektywie nowych regulacji – znajduje się granica pomiędzy pracownikiem firmy a pracownikiem agenta, partnera lub franczyzobiorcy? Jak tym tematem zarządzają sieci handlowe, banki i firmy o profilu usługowym?
11:45 – 12:00Przerwa kawowa
12:00 – 12:45Nikt nie mówił, że będzie łatwo – „trudne tematy” w procesie analizy podwójnej istotności
Dialog towarzyszący analizie podwójnej istotności oznacza dla wielu firm konieczność zderzenia się z trudnymi, latami pomijanymi wyzwaniami. Czy warto się ich bać?
12:45 – 13:00Przerwa kawowa
13:00 – 13:45Specjalista ds. ESG – zawód przyszłości
Gąszcz regulacji powiązanych z ESG to wyzwanie dla firm ale również szansa dla osób wchodzących na rynek pracy. Jakich kompetencji wymaga stanowisko w dziale ESG? Na czym polegają podstawowe różnice pomiędzy pracą w CSR a byciem ekspertem w z zakresie ESG?
13:45 – 14:30Przerwa networkingowa
14:30 – 15:30Dla kogo piszemy ten raport? Czy sprawozdawczość jest zgodna z Dyrektywą CSRD
Dyrektywa CSRD to rewolucja, która zwiększy transparentność raportów – zapewni ich porównywalność oraz zautomatyzowaną analizę. Czy nowe raporty będą jednak użyteczne dla wszystkich kluczowych grup odbiorców?
15:30 – 15:45Przerwa kawowa
15:45 – 16:45Włączanie pracowników w rozwój ESG w firmie
Nowe regulacje wymagają zmiany struktur i przypisania obowiązków. Jak włączać do zrównoważonych zmian zarządy, działy prawne, działy HR i zespoły ryzyka? Jak przełamywać opór przed dodatkowymi obciążeniami?
10:45 – 11:00Ślad węglowy i środowiskowy produktów (LCA)
11:00 – 11:45Proces należytej staranności – kluczowe kroki
Transformacja energetyczna w Polsce warunkiem udanej zrównoważonej zmiany